شعار سال 1400 - شهرداری مومن آباد

شهرداری مومن آباد

درباره مومن آباد

مومن آباد یکی از شهر های استان لرستان است که در 15 کیلومتری شهر ازنا قرار دارد . شهری صنعتی که در 75 کیلومتری اراک واقع شده است . و جمعیتی نزدیک به 2000 نفر را در دل خودش جای داده است . نام سابق این شهر مامون بوده است و مرکز بخش جاپلق به شمار می آید . دارای مردمی سخت کوش و بی حاشیه و زحمت کش است و علاوه بر این ویژگی ها ، می توان از ایمان مثال زدنی مردمش نام برد و پایبندی به اسلام و ایران . این شهر سال های دراز است که به خانه ی یکی از نوادگان امام محمد باقر (ع) به نام امام زاده ابراهیم است . وجود مقبره ی مبارک این امام زاده ی بزرگوار نشان دهنده ی قدمت ، پیشینه و تاریخچه این شهر است .

وجود کارخانه ی فروآلیاژ در این شهر و عبور خط راه آهن تهران - جنوب این شهر رابه یکی از قطب های صنعتی منطقه تبدیل کرده است . شغل اصلی مردم این شهر کشاورزی است ، هرچند از زمان تاسیس کارخانه ی فروآلیاژ تعدادی از مردم این شهر در این کارخانه مشغول به کار شده اند . عمده ی محصولات کشاورزی این شهر گندم و لوبیا است .

گویش مردم این منطقه " گاپله ای " می باشد که خیلی نزدیک به گویش فارسی دری است و اصطلاحا مردم منطقه به اهالی مومن آباد و روستاهای اطراف گاپله ای می گویند.

مجوز تبدیل روستای مامون به شهر مومن آباد توسط وزیر کشور در سال 78 صادر و مومن آباد از تاریخ 7 مرداد 79 تا کنون از وجود شهرداری بهره میبرد و تا این تاریخ حضور 6 شهردار زحمت کش را در مسند شهرداری تجربه کرده است.


شهردار های مومن آباد

غلامرضا جوکار

احمدرضاعابدینی

احسان درویشی

ذبیح اله ابراهیمی

رضا امرایی

حمید عسکری

شهردار شهر مومن آباد


مومن آباد ، روی نقشه

Powered By Google Maps

مومن آباد در قاب تصاویر

آرشیو تصاویر