ادامه ی مطلب

› داوود جوکار / تاریخ ارسال 12:54:31 - 1400/5/25


فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی


یازدهمین دوره #جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه وترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتابهای فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه #حضرت_مهدی (عج) برگزار می‌شود.
در این دوره درکنار رشته‌های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه‌ای و داستانک‌نویسی، رشته‌های شعرسرایی، پویش«برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش #ناشران وکتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.

در اين دوره ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»،«نوجوان» و«جوان وبزرگسال» معرفی شده است. در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال، متولدین ۱۳۸۸-۹۶)کتاب‌های «زندگی امام رضا(ع)» اثر سیدمهدی مهاجرانی ازانتشارات کتابک و «مجموعه ۱۴معصوم: امام زمان(ع)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است.کودکان علاقه‌مند می‌توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتابخوان به ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.
در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال، متولدین ۱۳۸۳-۸۷) کتابهای «برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا(ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و «ده قصه از امامام زمان(عچ)» اثر فریباکلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود. نوجوانان می‌توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه‌گویی به‌ازای هردو کتاب شرکت کنند.
«چشمه‌های بهشت: گزیده عیون اخبارالرضا(ع)» اثر محمد‌هادی زاهدی از انتشارات به نشر و «پرسش و پاسخهای دانشجویی: مهدویت» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف،منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال(بالای ۱۸ سال) خواهد بود.بزرگسالان میتوانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه(داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه‌گویی شرکت کنند.همچنین #کتابداران علاقه‌مند میتوانند دربخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز #نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می‌توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.
مهلت شرکت در جشنواره: ۱ آبان ۱۴۰۰
علاقه‌مندان میتوانند برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir و یا به #کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.


فایل پیوست :


##